İPTAL, İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

Siparişinizde ki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın.

Garantisi olan ürünlerimizde garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizayn / kutu veya ambalajının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde destek sayfamızdan bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri takiben, kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen üründeki hata müşteri kullanımından kaynaklı ise veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmamaktadır. Ürün iadesi ve değişim şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

  • İade etmek istediğiniz ürünleriniz için ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, hasar görmemiş, kullanılmamış olması, hediyeli ürün ise hediyesi ile ve varsa tüm aksesuarları ile birlikte gönderilmesi ve ürünün kutu, poşet, etiket ve ambalajının kayıp veya deforme olmamış olması gerekmektedir. İlgili hükümlerce “Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin” iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
  • İade etmek için iletişim formunu doldurarak siparişinizi teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içerisinde orijinal ambalajında ve faturası ile birlikte aşağıda belirttiğimiz adrese geri göndermeniz gerekmektedir.
  • Gönderi sırasında hasar görmemeleri için ürünleri özenle paketleyiniz.
  • İade kargonuz bize ulaştıktan ve ürünün iade koşullarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 48 saat içerisinde iade işleminiz gerçekleştirilecektir.
  • İade onaylandığında, yasal süre olan 14 gün içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre cayma bildiriminin şirketimize ulaşmasıyla başlar ve İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Bu nedenle bedel iadesinin süresinde yapılmasına rağmen bankadan kaynaklı gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir.
  • Havale ile yapılan ödemelerde, iade onayı almak istediğinize dair gönderdiğiniz e-mail’de ürün bedelinin iade yapılacağı banka bilgilerini mutlaka belirtiniz.
  • Siparişinizin kargoya verilmiş olması durumunda da sipariş iptalini gerçekleştiremeyeceğimizi belirtmek isteriz.
  • İade etmek istediğiniz ürünlerin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ve diğer tüm materyalleriyle birlikte eksiksiz olarak size bildireceğimiz adrese anlaşmalı kargo ile şirketimize teslim edilerek gönderilmesi gerekmektedir. Mal(lar)ın anlaşmalı kargo şirketine verilmesi halinde Müşteriden herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir. Ancak, anlaşmalı kargo şirketi dışında bir taşıyıcının kullanılması halinde ilgili masraflar Müşteri tarafından karşılanacaktır.
  • Ürün, uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır ve onaylanması akabinde, bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.
  • Ürünlerin değişimini de 14 gün içinde ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmak şartıyla yapmanız mümkündür.

 

CAYMA HAKKI

Tüketicinin “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 14 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 14 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 14 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikayetinizi üretim departmanına iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza veya belirttiğiniz banka hesabınıza iade edilir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte “Alıcı Ödemeli” olarak geri size gönderilir.

 

DEĞİŞİM

Satın almış olduğunu ürünü değiştirmek istediğinizde İLETİŞİM sayfasından “Değişim” başlığını seçerek ve sipariş numaranızı belirterek, değişim talebinde bulunabilirsiniz. Değişimde ürünler arasında fiyat farkı olması durumunda, bu fark tahsil veya iade edilir.
Değiştirmek istediğiniz ürün ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve orijinal ambalajında gönderilmelidir. Değişimde Mal(lar)ın anlaşmalı kargo şirketine verilmesi halinde Müşteriden herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir. Ancak, anlaşmalı kargo şirketi dışında bir taşıyıcının kullanılması halinde ilgili masraflar Müşteri tarafından karşılanacaktır.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sorun değil! Canlı destekten yardım alabilir veya bize ulaşabilirsiniz.​