ALIŞVERİŞ & GÖNDERİM

Tüm Türkiye için 700TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir. 700TL ve altı siparişlerde sabit kargo ücreti uygulanmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketi ile gönderilen kargonun ücreti sepette ürün miktarına göre eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir.

Stokta görünen ürünler mümkünse aynı gün veya 1-5 iş günü içerisinde kargoya verilir. Teslimat süresi ortalama 2 iş günüdür. Bu süre kargo şirketinin yoğunluğuna ve dağıtım ağına göre değişebilir.

Evet, havale veya EFT ödemelerini sistemimiz kabul etmektedir. Bunun için sipariş adımlarını takip edin ve havale/eft seçeneğini seçin. Ardından Banka Hesabımıza belirtilen tutarı, açıklamaya sipariş numarasını mutlaka ekleyerek yatırın. (Banka hesap bilgilerimiz sipariş sonunda görüntülenecektir.) Daha sonra sipariş sürecini hızlandırmak ve daha güvenli hale getirmek için dekontu [email protected] adresine sipariş numaranızı da yazarak gönderin.

“Secure Sockets Layer” kısaltması olarak adlandırılan SSL, Sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkân veren standartlaşmış bir teknolojidir. En yaygın kullanım şekli, web ortamında, Sunucu ile tarayıcı(Internet Explorer gibi…) arasındaki iletişimin şifrelenmesi şeklindedir. SSL, standart bir algoritmadır. Milyonlarca web sitesinde güvenli veri iletişimi için kullanılmaktadır. SSL fonksiyonun çalışabilmesi için sunucu tarafında bir anahtar ve istemci tarafında çalışacak bir sertifikaya ihtiyaç duyulmaktadır. SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir teknolojidir. SSL sertifikaları sundukları garantiye, destek hizmetine ve ek özelliklere göre farklılık arz etmektedirler. Temelde tüm sertifikaların sağladığı teknik kazanım aynıdır. Sitemizde satışa sunduğumuz ürünlere ait SSL koruması popüler tüm tarayıcıları desteklemektedir. SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 256 bit şifreleme kullanılmaktadır. 256 bit şifrelemede 4256 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.

Tüm Visa ve Master Card logolu kartlar ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
Banka kartlarınızın internetten alışveriş özelliği mevcut ise ödeme yapılabilir.
Para puanlarla işlem yapılmamaktadır.
Anlaşmalı bankalar ve kredi kartlarına vade farkı olmak üzere taksitlendirme gerçekleştirebilirsiniz.
İndirim kuponunuzu, sipariş sayfasında, ekranın sağ tarafında, “Sipariş Detaylarının” altında yer alan “İndirim Kuponu” kısmına girerek kullanabilirsiniz. Kupon kodunu girdikten sonra kullan butonunu tıkladığınızda sistem uyarı verecektir. Her siparişte sadece bir adet indirim kuponu kullanabilirsiniz.
İstek listesi (Favoriler), beğendiğiniz ürünleri gelecekte kolayca bulabilmek için panelinizde favori olarak işaretlediğiniz ürünlerdir. Bu sayede henüz satın almaya karar vermediğiniz ürünleri istek listesine kaydedebilir ve gelecekte kolayca bu ürünlere ulaşabilirsiniz.
Hayır. Yalnızca çevrimiçi sipariş alıyor ve depomuzdan gönderiyoruz.

Faturanız ürünle birlikte adresinize gönderilir. Aynı şekilde faturanız e-posta adresinize de e-fatura olarak gönderilebilir.

Siparişiniz, ürün boyutlarına göre özel olarak ve kargo süresince korunacak şekilde özenle ve gizlilikle paketlenir. Sipariş esnasında hediye seçeneğini seçerseniz, hediye paketi ambalajlı olarak kargoya verilir.

İADE & DEĞİŞİM

Evet, siparişinizi verdikten sonra takip eden ilk 30 dakika içinde siparişinizi iptal edebilirsiniz. Bunu sağlamanız için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. 30 dakikayı geçen siparişlerinizdeki talepleriniz artık iptal değil, DEĞİŞİM / İADE Talepleri doğrultusunda ve İade ve Değişim Politikamız çerçevesinde ele alınacaktır. Değişim durumlarında canlı yardım veya telefonla yetkilimizle görüşebilirsiniz. Detaylı bilgi için İade ve Değişim Politikamızı okuyabilirsiniz.

İade sürecini başlatmak istiyorsanız [email protected] adresine mail göndermeli veya +90 850 480 84 50 numaralı hattımıza iade talep edip ürünü, anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderebilirsiniz. Ücretsiz gönderim için talep oluşturduktan sonra size belirteceğimiz iade kargo kodunu ürünle birlikte kargo firmasına teslim edin.

Ürünün orijinal ambalajının zarar görmüş olması, ürünün iade edilmesini engellemektedir.
İade süreci ile ilgili detaylar konusunda müşteri temsilcisinden bilgi akışı tarafınıza sağlanacaktır.

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, mağaza müşteriden en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

Alıcı, iade talebini ilettikten sonra 3 takvim günü içerisinde iade kargo bilgilerini Müşteri Temsilcisi ile paylaşmak ile yükümlüdür. Bu süre içerisinde iletilmeyen tüm iade talepleri geçersiz sayılır.
Alışverişten sonra size gönderilen e-postadaki Sipariş numaranız ile birlikte müşteri temsilcisine başvurmanız gereklidir.
Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda mağazanın sorgulama yapabilmesi için gerekir. İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz ve iade talep ederken ilgili alana girmeniz gerekir.
Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilirsiniz. Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir. Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz.
Bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması ortalama 1-7 iş günü gibi bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.
Para iadesi yerine farklı bir ürün satın alınması mümkündür. Müşteri temsilcimiz ile görüşünüz.
Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.
Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir. Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.
Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

Alıcılar, satın aldıkları ürünlerle ilgili şikâyetlerini, ürünlerin tedarikçisi olan sitemiz üzerinden iletmek durumundadır. ithalparfumcum.com, bu süreçte, sorunun çözülmesi için mümkün olan tüm desteği sağlayacaktır. Satılan ürüne ait sorumluluk bizzat mağazaya ait olacaktır. Buna rağmen sorunun çözülememesi halinde alıcılar, mağazalara karşı haklarını aramak için ürün bedeli 66.000TL’ye kadar olan işlemlerle ilgili şikâyet ve itiraz konularında başvurularını, ürünü satın aldıkları veya ikametgâhlarının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne yapabilecektir. Ürün bedeli 66.000 TL’nin üzerinde olan işlemlerle ilgili şikâyet ve itiraz konularında başvurularını ise, ürünü satın aldıkları veya ikametgâhlarının bulunduğu yerdeki Tüketici mahkemesine yapabilecektir.

CAYMA HAKKI

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve herhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır.
Alıcılar, cayma süresi (mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün) içinde bizimle iletişim kurarak iade işlemlerini başlatabilir. Mağaza, alıcının talebini aldıktan sonra 3 iş günü + 24 saat içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini ve varsa teslim masrafları dahil tüm ödemeleri alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.
Alıcının, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir: Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler, Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (Blisteri açılmış tüm blisterli ürünler), Son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, Kozmetik / Kişisel Bakım / İç Çamaşırı kategorisinde yer almakta olan hijyen kaygılarının olduğu tüm blisterli ve blistersiz ürünler.
Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazamıza aittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Bununla birlikte, satış sözleşmesinde belirtilmiş olan ve şirketimizin anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini müşteri öder.
Mevzuat gereği, cayma süresi (mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün) içinde alıcı ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. Olağan dışı kullanımdan dolayı oluşacak bozulmalardan ise alıcı sorumlu olacaktır ve bu durumda şirketimiz iadeyi onaylamayabilir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ancak ambalajları açılmamış ve kullanılmamış ise cayma hakkına konu edilebilir.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sorun değil! Canlı destekten yardım alabilir veya bize ulaşabilirsiniz.​